eSchool News, Ameerika haridusportaal, mis vahendab haridusringkonnale erialaseid tehnoloogia uudiseid, on pannud kokku nimekirja kümnest parimast õpetajale suunatud veebikeskkonnast. Mitmed neist on seotud küll Ühendriikide õppekavadega, kuid kindlasti on hulganisti materjale, mida on võimalik kohandada ka meie kontekstis. Millised on Sinu lemmikud?
Olukorras, kus koolide rahad on võrdlemisi piiratud, peavad õpetajad otsima tihti uuenduslikke võimalusi asutuse eelarvet koormamata. Uuringu tulemused näitavad, et õpetajad lülitavad oma õppetöösse aina rohkem erinevaid internetipõhiseid materjale, kuid eelarve kitsikus suunab õpetajaid aina enam otsima selle tarbeks just tasuta ressursse. Abistavaid keskkondi on muidugi väga palju, aga siin on eSchoolNews'i poolt välja valitud lemmikud.
Academic Earth pakub videoloenguid parimatelt ülikoolidelt ning annab vaatajale võimaluse lektoreid hinnata. Academic Earth pakub ka kogutud videoloendeid erinevatest teemadest nagu näiteks „Loodusseadused“, „Sõjad läbi ajaloo“, „Sa oled, mis sa sööd“ jne.
Curriki aitab ühendada õpetajaid, lapsevanemaid ja õpilasi loomaks ühiselt õppekavasid ning muid materjale. Avatud lähtekoodiga õppekava formaat võimaldab kõigil avaldada oma mõtteid õpetamisest; lisaks sellele võimaldab keskkond teiste arvamuste lugemist, allalaadimist, kasutamist, muutmist ja jagamist.
FREE ehk Federal Resources for Educational Excellence on Ameerika Ühendriikide Haridusministeeriumi lehekülg, mis on koondanud enda alla tasuta õpetajale suunatud materjale erinevatest riiklikest agentuuridest. Haridustöötajad saavad lisada end uudistevoo nimekirja, mis annab teada uute allikate lisamisest. Muus osas saab sirvida materjale vastavalt märksõnadele.
Kongressi Raamatukogu (The Library of Congress) Õpetajate lehekülg tõstab esile õppetööks kasutusvalmis materjale ning seob neid raamatukogu allikatega. Näiteks on sealt võimalik leida häid materjale USA presidentide kohta, õppetöö alustamise/käivitamise nippe, materjale stiilis „täna ajaloos“ või igapäevaste teadusemüsteeriumite selgitusi; samuti leiab sealt tunnikavasid erinevatel õppeteemadel ning isegi arengujärgus olevad õppekavasid.
NASA haridustöötajatele suunatud keskkond sisaldab artikleid, mis räägivad NASA erinevatest missioonidest, fotogaleriisid erinevatel teemadel, infot NASA elukutsete, praktikakohtade ning stipendiumite kohta. Samuti on lehel avaldatud NASA toodetud multimeedia materjalid. Spetsiaalne õppematerjalide otsimise vahend aitab õpetajatel leida õppetööks sobivad materjalid - neid saab otsida kas märksõna, klassiastme, tüübi või teema kaupa. Sadade materjalide vahel on see otsimise vahend lehe toimetajate sõnul just parim viis õppematerjalide leidmiseks.
Rahvuslik Digitaalne Teadusraamatukogu (The National Science Digital Library) on veebipõhine raamatukogu hariduse, teadustöö, tehnoloogia, projekteerimise ning matemaatika valdkonnas. See pakub näiteks tasuta matemaatika tunnikavasid ning -tegevusi ja koondab enda alla ka erinevaid teadusalaseid ajaveebe ning muid tasuta õpetaja materjale ning tunniideid. Mõeldes nii üldhariduskoolidele kui ka kõrgharidus-spetsialistidele, pakub NSDL ka teaduslikke kaarte ning iTunes'i multimeediafaile.
PBS Teachers pakub võimalust end erialaselt arendada, haridusuudiseid, veebipõhiseid seminare, televisiooniprogramme, multimeediat, tunniideid ja võimalusi teiste õpetajatega ühenduse pidamiseks.
Teachers' Domain pakub hariduslikel eesmärkidel tasuta digitaalset meediat avalikelt Ameerika Ühendriikide televisioonikanalitelt. Lehe kasutajad saavad luua omale profiili, mille abil on võimalik jagada oma kogutud materjale või tunde, mida nad on kasutanud.
Juba üle kümne aasta pakub TeAchnology tasuta ja lihtsastikasutatavaid materjale õpetajatele, nende hulgas ka „Õpetaja ajasäästjaid“, mis aitavad õpetajatel oma tööd paremini organiseerida. Lehel on avaldatud üle 42 000 tunniplaani, 9000 tasuta prinditavat töölehe, teemajaotusi, õpetamisnippe, web-quest'e ja muid õppetööks sobivaid materjale.
Thinkfinity on tasuta veebipõhise õppimise platvorm Verizon Foundation'ilt, mis pakub kõikehõlmavaid õppematerjale, mis on koostatud erinevate haridus-partnerite poolt. Selle sisu hõlmab enda alla interaktiivseid õpilasmänge, tunnikavasid erinevatel teemadel, haridusalaseid ajaveebe, veebipõhiseid arutelusid ning palju muud.
Allikas: eShoolNews
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar