29. märts 2012

LAK-õppe kodulehekülg

LAK-õppe kodulehega saab tutvuda siin!

LAK-õppe kuu kava

KUTSUME KÕIKI KAASA LÖÖMA, OSALEMA 
teises keeles õppimise, LAK-õppe kuul:

APRILL 2012
"Lõimitud aine- ja keeleõpe"

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) keelekümblusprogramm korraldab koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga ning lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe) võrgustiku ja teiste partneritega 2012. aasta aprillikuus teises keeles õppimist, LAK-õpet ja koostööd üleriigiliselt tähtsustavaid päevi ja kuud.

MISA LAK-õppe NÄDAL

LAK-õppe nädal toimub 10.–13. aprillil, Tallinnas, Nordic Hotel Forum, Viru väljak 3, ning sisaldab järgmisi üritusi:
Keelekümblusprogrammi LAK-õppe PÄEV, 10. aprill 2012.
Teadusuuringute päev, 09. aprill 2012
Koolitus - CARAP/FREPA tööriist mitmekeelsuse ja -kultuurilisuse pädevuse arendamiseks, 12.-13. aprill 2012

MISA LAK-õppe KUU
Kui soovite LAK-õppe kuud ka omalt poolt üritusega rikastada, siis palume registreerige oma üritus hiljemalt 27. märtsil siin.
Kõigi LAK-õppe kuuks registreeritud tegevuste teave koondatakse ning on huvilistele nähtav MISA kodulehel LAK-õppe kuu tegevuste tabelis LAK-õppe kuu ürituste kava.

„HAKKAME KÄIMA!“ infopäev 23.04.2012 12.45-17.00.
Kadrioru muuseum (EKM filiaal) Kadrioru loss: Weizenbergi 37
Infopäeval tutvustatakse Tallinna muuseumide ja kümbluskoolide koostöös esimesele kooliastmele kavandatud 16 lõimitud muuseumitundi.
Päevakava leiad siit.
Infopäeva voldik.
Infopäevale saab registreerida12. aprillini 2012 või kuni kohti jätkub siin.

Plakatid ürituste reklaamimiseks on lingil: LAK-õppe kuu plakat

Maire Kebbinau
Keelekümblusprogramm
Liimi 1, 10621 Tallinn
Telefon: 659 98 47
E-post: maire.kebbinau (at) meis.ee

LAK-õppe nädala üritused

Üle-eestiline LAK-õppe kuu saab alguse 2. aprillil TÜ Narva Kolledžis Yorki Ülikooli prof Marylin Vihman esinemisega teemal „Laps ja kakskeelsus“ (registreerumine kuni 28. märtsini). Loe veel
LAK-õppe nädala sündmused

14. aprillil toimub Tartu Ülikooli Narva Kolledžis XII raamatulaat

Raamatulaat avab uksed nagu tavaliselt hommikul kell 10.00.
Sellel aastal on külla oodatud kirjastusi: TEA, Avita, OÜ Pereraamat ja OÜ Sinonim.
Seekordse raamatulaada teema on seotud käsitöö ja keskkonnaga, kuna selle aasta moto on „Säästlikus ja kokkuhoid“.

Raamatulaadal tutvustab käsitööraamatuid Elo Lutsepp ja Irina Tammis Eesti Vabaõhumuuseumist. Joosep Metsalang esitleb raamatut "Vana maamaja“. Lasteasutuste pedagoogidele õpetab käsitööalaseid oskusi ja vilumusi ning uusi tehnikaid Narva Kunstikooli pedagoog Anne Pärtel.

Lastele on avatud käsitöökoda, kus nad saavad vaadata meisterdamise kõrvalt multifilme ja osaleda erinevates konkurssides.
Keskkonnateemalise loenguga "Eestimaa pühad paigad" esineb Narva kolledži õppejõud Maret Vihman.

Samal päeval autasustatakse keskkonnahariduse raames toimunud õpilaste joonistuste ja fotokonkursi parimate tööde autoreid.
Raamatulaadale on teretulnud haridus-ja kultuuritöötajad, kooliõpilased ja õpetajad, üliõpilased ning kõik Ida-Viru maakonna ja Narva linna elanikud.

Kogu raamatulaada programm toimub nii eesti kui ka vene keeles.

Täpne programm

Lugupidamisega

Maritsa Ort
Eesti Kodu Narvas juhataja
Tartu Ülikooli Narva Kolledž
Kerese tn. 14, 20304 Narva
Tel. 3561985
Maritsa.Ort@ut.ee

Kasulikud lingid

Lastekirjandus
Lingid.

27. märts 2012

Õpime eesti keelt mängides (õpetaja Anneli rühm)

4. b klass "Dialoogid toidupoes"
Click to play this Smilebox slideshow

Õpime eesti keelt mängides (õpetaja Anneli rühm)

4.a klass - teema: TOIDUPOES (DIALOOGID)
Click to play this Smilebox slideshow

27.03 - RAHVUSVAHELINE TEATRIPÄEV

27. märtsil on rahvusvaheline teatripäev. Seda tähistatakse alates 1961. aastast rahvusvahelise teatriinstituudi õhutusel ning sel puhul toimuvad kõikvõimalikud teatriga seotud üritused üle kogu maailma. Ka Eestis tähistatakse teatripäeva just 27. märtsil. Igal aastal korraldab teatripäeva peo erinev Eesti teater. Antakse üle teatripreemiad nii sõna-, muusika- kui tantsulavastuste alal, peale selle teatrite tehnilistele töötajatele, nimelised preemiad jne.

ÕPPEMATERJAL "KOOL JA ÕPPIMINE"

Materjal on SIIN

26. märts 2012

Eesti keele võõrkeelena olümpiaad

26 - 27.03.2012 
toimub TÜ eesti keele võõrkeelena olümpiaadi lõppvoor. 
Soovime edukat esinemist olümpiaadil
Alina Zahharovale (10.a kl) ja Anna Dunajevale (11.a kl).

Interaktiivsed testid

TEABEALLIKAD - RAAMATUKOGUD
TEST on SIIN

25. märts 2012

Infopäev‏

29.03. k.a kell 14.30 -18.00 toimub Kohtla-Järvel TTÜ Virumaa Kolledžis (Järveküla tee 75 3.korrus) Ida-Virumaa Keskuse infopäev.
Päevakord: 

1) Meie keskuse töö korraldus ja uuemate teavikute tutvustus - Ene Peterson;
 2) Uue õppematerjali tutvustus (L nagu lugemik ja õpetajaraamatud) - Mall Pesti;
3) Uue I klassi õpiku "Minu eesti keel" tutvustus - Inga Mangus ja Merge Simmul.
Liidu liikmetele on osavõtt tasuta, mitteliikmetele hind 1 €.

Registreerimine meiliaadressil yllerumm@hot.ee kuni teisipäeva (27.03.) õhtuni: kirjutada oma nimi.

Olete oodatud osalema!
Lugupidamisega,
Ülle Rumm

Viimane veerand

Homme taas kooli. Algab viimane veerand. 
Eesti keele õpetajad soovivad kõigile edu õppimises!

ÕPPEMATERJALID

Õppematerjal 
"MINU PÄEV" on mõeldud kasutamiseks inimeseõpetuse ja eesti keele tundides I kooliastmes.

23. märts 2012

Eesti keele blogi


SIIN on eesti keelele ja Eestimaale pühendatud blogi.
Tunnid algajatele.

Eesti keele oskuse tasemed

C2 Valdab idioome ja argikeelt. teab keelendite konnotatiivseid tähendusi. Oskab üsna täpselt edasi anda peenemaid tähendusvarjundeid, kasutades ulatuslikku keelendipagasit. Oskab vajaduse korral sujuvalt uuesti alustada ja raskeid kohti umber sõnastada, ilma et vestluspartner seda õieti märkakski.
C 1 Väljendub ladusalt ja loomulikult, peaaegu pingutuseta. Sõnavara on rikkalik ja lubab lünki ületada kaudsel viisil. Võib ilmneda mõningast sõnade otsimist või mõne sõna vältimist; keerulisema teema korral võib muidu loomulik, sujuv kõnevool takerduda.
B2+ Väljendub ladusalt, korrektselt ja mõjusalt mitmesugustel üldistel ning õpinguid, tööd ja vaba aega puudutavatel teemadel .Oskab mõtteid selgelt siduda. Kasutab spontaanses suhtluses grammatiliselt üsna õiget keelt ega pea sõnumit lihtsustama. Oskab valida sobiva registri.
B2 Suudab emakeelsete kõnelejatega suhelda küllaltki ladusalt ja spontaanselt, ilma et kumbki pool peaks pingutama. Oskab rõhutada toimunu või kogetu olulisust, selgitada ja põhjendada oma vaateid.
B1+ Saab üsna hästi hakkama vestlusega nii tüüpilisel kui ebatüüpilisel teemal kui see puudutab tema tööasju või huvialasid. Oskab vahetada üle küsida ja kinnitada infot: tuleb toime vähem tüüpilises olukorras ja oskab selgitada, milles seisneb probleem. Oskab väljendada mõtteid mõnel abstraktsel või kultuuriteemal (nt filmid, raamatud, muusika).
B1 Tuleb lihtsat keelt kasutades toime enamikus reisiolukordades. On võimeline ettevalmistuseta astuma vestlusse, kui kõneaine on tuttav. Oskab avaldada arvamust, anda ja küsida infot igapäevaelu või isiklike asjade kohta (nt perekond, harrastused, töö, reisimine, päevasündmused).
A2+ Suudab küllaltki vabalt suhelda lihtsamates olukordades ja tuleb toime lühivestluses, kui vestluspartner teda vajaduse korral aitab. Tuleb vähese vaevaga toime lihtsas igapäevasuhtluses. Oskab esitada küsimusi ja küsimustele vastata Oskab vahetada mõtteid, küsida ja anda infot igapäevastes tüüpolukordades.
A2 Tuleb toime lihtsa igapäevasuhtlusega, kui see seisneb lihtsas ja otseses infovahetuses tuttaval teemal (nt töö ja vaba aeg). Suudab vahetada lihtsaid lauseid, kuid mõistmisraskuste tõttu ei suuda ise vestlust ülal hoida.
A1 Suudab suhelda lihtsas keeles, kui vestluspartner on nõus teda parandama öeldut aeglasemalt kordama või ümber sõnastama. Oskab esitada lihtsaid küsimusi ja sellistele küsimustele vastata. Oskab moodustada lihtsaid lauseid, mis puudutavad tuttavat teemat või tema vajadusi, ja sellistele lausetele vastata.

22. märts 2012

Eesti keele ja kultuuri kursused


Tartu Ülikooli poolt välja töötatud eesti keele ja kultuuri kursused. Materjalid on mõeldud nii iseseisvaks tööks kui ka kasutamiseks õpetaja juhendamisel.

Eesti keele tasemetestid


Integratsiooni Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed materjal, kus on üleval erinevad eesti keele testid (nt tasemeeksamite näidistestid, diagnoostestid jne). Abiks tasemeeksamiks valmistujale.

21. märts 2012

Keeleklikk - e-kursus algajatele

"Keeleklikk" on eesti keele e-kursus algajatele (0-A2 tasemele). E-kursus sobib nii iseseisvaks õppimiseks kui ka neile, kes käivad keelekursustel.

Soovime aidata Teil parandada oma eesti keele oskust ning seeläbi leida just selline töö, millist te soovite! E-kursus on loodud Euroopa Sotsiaalfondi toetusel.
 Edukat eesti keele õppimist!

.......................................................................................................


Keeleklikk – это э-курс эстонского языка для начинающих (0-А2). Э-курс подходит как для самостоятельного изучения языка, так и для тех, кто посещает языковые курсы.

Мы хотим, чтобы Вы улучшили свои знания эстонского языка и смогли найти работу, которая будет Вам по душе! Э-курс создан при поддержке Европейского Социального Фонда.

Удачного изучения эстонского языка!


Virtuaalne aabits "Virbits"



Virtuaalse aabitsa eesmärk on valmistada lapsi ette lugemiseks-kirjutamiseks, kergendada lapsevanemate ja õpetajate tööd lastele lugemise õpetamisel, rikastada aabitsat mänguliste harjutuste ja interaktiivsete ülesannete näol. 

Lähemat infot virbitsa kohta saab aadressilt: http://www.virbits.artun.ee/
Alla laadida saab virbitsat aadressilt: http://ftp.eenet.ee/arhiiv/win/virbits.iso

Õppevara


Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed on loonud terve rea materjale nii mudilastele kui vanematele õpilastele. Lingi uute materjalide juurde leiate SIIT.


Mudilastega võib kasutada "Töölehti 4-7-aastastele", vanematele õpilastele leiab sealt ainest nii eesti keele kui ajaloo ja ühiskonnaõpetuse tundideks.

16. märts 2012

15. märts 2012

Interaktiivsed ‏eesti keele harjutused

Rohkem kui 130 harjutusest koosnev kogu on mõeldud II kooliastme eesti keele teemade kordamiseks ja teadmiste kinnistamiseks, kuid võib kasutada ka uue materjali õppimiseks. Kuna harjutuste juures on enesekontrollivõimalus, siis sobivad need ka õpilastele iseseisvaks tööks.

Harjutused on jagatud teemarühmadesse ja paigutatud lihtsamast keerulisemani.

Rõõmsat harjutamist!

LOE VEEL